Norvēģija

Norvēģija

Veterinārās prasības suņu, kaķu un sesku ievešanai Norvēģijā.
1. Identifikācija
Visiem dzīvniekiem ir jābūt identificētiem ar mikročipu pēc 3.07.2011 vai ar skaidri salasāmu tetovējumu līdz 3.07.2011. Ja mikročips neatbilst Starptautisko standartu organizācijas nosacījumiem (ISO standarts 11784 vai 11785), tad personai, kas atbild par ievedamo dzīvnieku, ir jābūt mikročipa nolasītājam. Dzīvnieks ir jāidentificē pirms tiek vakcinēts pret trakumsērgu.
2. 
Ceļojot ar dzīvnieku Zviedrijas Karalistē un Norvēģijas Karalistē pēc pirmreizējās vakcinācijas pret trakumsērgu, nav nepieciešams 120 dienu gaidīšanas periods un trakumsērgas antivielu titra noteikšana asinīs. Tā vietā pēc pirmreizējās vakcinācijas pret trakumsērgu būs jāpaiet 21 dienai, bet, ja vakcinācija ir atkārtota (revakcinācija) un veikta veterinārārsta norādītajā termiņā, kas ir saskaņā ar vakcīnas ražotāja veterināro zāļu lietošanas instrukcijā noteikto kārtību (saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma 59. panta 14) punktu), gaidīšanas laiks nav piemērojams pirms iebraukšanas iepriekšminētajās valstīs.

3. Attārpošanu (Echinococcus spp.), ko veic veterinārārsts  ne mazāk kā 24 stundas un ne vairāk kā 120 stundas pirms ievešanas Norvēģijā, izmantojot preparātu, kas satur praziquantel.  Attārpošanas lietotie medikamenti tiek ierakstīti mājas (istabas) dzīvnieku pasē.
4. Pase
Dzīvnieku pārvietojot, ir nepieciešama Eiropas Savienības parauga mājas (istabas) dzīvnieku pase saskaņā ar Eiropas Komisijas Lēmumu 803/2003, kurā ir norādīta suņa vai kaķa identifikācijas informācija un izdarīti ieraksti par vakcinācijām, trakumsērgas vīrusa antivielu neitralizācijas titrēšanas testu un attārpošanas pasākumiem.
5. Muitas kontrole.
Visi ievestie dzīvnieki Norvēģijā tiek pārbaudīti uz robežas (sarkanajā zonā) un to veic muitas kontrole.